Po jakie suplementy powinny sięgać kobiety?

Zdrowia czy młodości oczywiście nie da się kupić, ale można o nie solidnie zadbać za pomocą kilku podstawowych elementów. Sięgając po witaminy oraz zestawy suplementacji dla kobiet można znacznie dłużej cieszyć się zdrowiem i zachwycać promiennym wyglądem. W suplementowaniu środków warto kierować się jedną zasadą, to znaczy sięgać po te suplementy dla kobiet, które rzeczywiście odzwierciedlają realne potrzeby naszego organizmu. Niektórym paniom potrzebne są środki na odporność, innym bardziej przydadzą się te, które zawierają duże ilości żelaza.

Jednym z najważniejszych środków, który jest potrzebny praktycznie każdego dnia to witamina D. Szacuje się, że jej niedobór występuje u prawie 90% Polaków. Po witaminę można sięgać praktycznie przez cały rok, ale warto zadbać o jej suplementacje przede wszystkim na przełomie od września do marca, ponieważ wtedy brakuje nam naturalnego słońca. Suplementy dla kobiet nie mogą obyć się bez preparatów magnezowych. Jeśli kobieta odczuwa problemy z koncentracją czy też czuje się ciągle zmęczona, to najprawdopodobniej brakuje jej magnezu. Kawa wypijana w dużych ilościach również nie przyczynia się poprawnego poziomu magnezu w orgazmie.

Suplementy dla kobiet, ważne przede wszystkim w okresie menopauzy, to te zawierające w swoim składzie wapń. U kobiet po 40 roku życia spada poziom estrogenu i zmniejsza się również ilość wapnia, co może prowadzić do osłabienia kości oraz stawów.

Suplementy dla kobiet kojarzące się z pięknym wyglądem włosów i paznokci to te zawierające biotynę. Jest to witamina z grupy B, która ma bardzo dobroczynne właściwości na kondycję skóry, a także wspiera pracę naszej tarczycy.