Pompa zanurzeniowa Gardena

Pompa zanurzeniowa Gardena, to narzędzie specjalnie dopasowane do pracy pod wodą. Prawidłowo zaimpregnowany napęd i zamknięta osłona chronią proces przed zniszczeniem. Pompy zanurzeniowe, odmiennie pompy zatapialne, są skonstruowane do pracy poniżej zwierciadła wody. Tego typu narzędzia stosuje się do wypompowywania czy przetaczania wody. Ze względu na wykorzystanie, pompy zatapialne dzielą się na narzędzia do wody czystej oraz brudnej.

Pompa zanurzeniowa Gardena – budowa

Narzędzia tego rodzaju wykonane są z zaimpregnowanego kadłuba, w jakim schowany jest napęd i rotora. W wypadku pomp do ścieków lub brudnej wody z zanieczyszczaniami mechanicznymi kluczowy jest poprzeczny króciec tłoczny, do którego podłączana jest rura do oprowadzenia przelewanej cieczy. Komora napędu jest zamknięta natomiast sam napęd powiązany z rotorem za pomocą specjalistycznych, wielostopniowo zaimpregnowanych połączeń. W kolei w pompach zanurzeniowych do wody czystej forma pozwoli na opływanie wody wokół obudowy napędu, dzięki czemu ów może być schładzany dokładnie poprzez płynącą wodę (identycznie jak w pompach głębinowych).

Jak dobrze dobrać dobrą pompę?

Pompy do wody czystej używane są do przetaczania cieczy bez zabrudzeń stałych. Z kolei pompy do wody brudnej umożliwiają na tłoczenie wody zabrudzonej ciałami stałymi o rozmiarach 10-25 mm. Zazwyczaj pompy gwarantują nominalne ciśnienie w obszarze od 0,4 do choćby 4,7 barów. Moc nominalna napędu pomp kursuje w granicach od 300 do powyżej 1000 W. Zarówno ciśnienie, jak również moc napędu działają na efektywność pompy i jej optymalną wielkość podwyższania.